Satelitní telefony Inmarsat a Iridium

Satelitní telefony nebo také MSS (Mobile Satellite Services) zahrnují obecně služby satelitních systémů Inmarsat, Iridium, Thuraya, Globalstar a dalších.

INTV je největší poskytovatel služeb satelitních telefonů a terminálů BGAN v ČR. Máme ve službě trvale několik set karet SIM a na 250 ks telefonů a terminálů. Desítka telefonů Iridium a několik terminálů BGAN Explorer 500, Explorer 700 je obvykle k dispozici v půjčovně pro zákazníky startující např. na rallye Dakar, polární badatele atd. Satelitní telefony půjčujeme za výhodných podmínek a proto se k nám naši zákazníci každý rok vracejí.

V nabídce INTV je v současnosti služba Inmarsat GSPS (telefon IsatPhone Pro), Inmarsat BGAN (hlasové a datové služby – terminály Explorer 310, Explorer 510, Explorer 710), Iridium (telefony 9555, 9575 Extreme, případně dial-up, nově i CERTUS na satelitech Iridium Next Generation pro vysokorychlostní datové přenosy), Globalstar (telefon). Pro speciální aplikace jako je sledování osob a zařízení i služby Iridium SBD (Short Burst Data).

Satelitní telefony pracují v pásmu L-band na kmitočtech kolem 1,6 – 1,7 GHz s malými anténami. Komunikace probíhá na vzdálenosti cca 800 km u systému Iridium a 38 000 km u systému Inmarsat, případně Thuraya – proto jsou přenosové rychlosti velmi malé ve srovnání s pozemskými GSM telefony. Pro rychlé datové přenosy je třeba použít terminály s výrazně větší anténou a vysílacím výkonem – terminály BGAN pro síť Inmarsat, terminály CERTUS pro Iridium.

V případě zájmu o službu, která není v ceníku uvedena zašlete prosím poptávku e-mailem na intv@intv.cz Uvádíme totiž jen nejběžněji poskytované služby.