Modemy SKYWAN

Modemy Skywan IDU 7000, IDU 2570, IDU 1070, Skywan 5G pro satelitní sítě MF-TDMA s topologií STAR i MESH z produkce ND Satcom v nabídce INTV

Skywan je nejvýkonnější systém VSAT z kategorie řešení MF-TDMA.

Nepoužívá těžkopádné řešení s velkou a drahou stanicí HUB a levnými terminály pro topologii STAR – HVĚZDA – BOD-Multibod, nýbrž modem typu MASTER, který řídí celou síť. Ta může jako jediné TDMA řešení být tzv. Full-MESH  – každý terminál může komunikovat s každým jedním satelitním skokem bez průchodu signálu přes stanici HUB. To je nesmírná výhoda zejména pro aplikace citlivé na zpoždění jako je VoIP, video. Aby bylo možné zajistit na TDMA konstantní zpoždění, umí Skywan na rozdíl od jiných řešení rozdělit pásmo na real-timové a non-real-timové. Pakety VoIP pak mají svoje pevné pořadí v time-slotech a nedochází k rozptylu zpoždění (jitter).

Satelitní komunikace využívá multifrekvenční časový multiplex – MF-TDMA, kdy každý paket může být vyslán na jiném kanálu v závislosti na topologii sítě a potřebách spojení mezi terminály. Uživatelské rozhraní je Ethernet a protokol IP. Každý modem poskytuje uživatelskou přenosovou rychlost v rozsahu 64 kbit/s až 10 Mbit/s, resp. 100 kS/s až 6 MS/s a krokem 1 kS/s. Vstup a výstup modemu je v pásmu 950 – 1750 MHz. RX úroveň v rozsahu -35 až -75 dBm, výstup modulátoru v rozsahu 0 až -30 dBm na konektoru 50 ohm.

Řešení s modemy Skywan série 7000 – IDU 7000, IDU 2570, IDU 2070 a IDU 1070

může mít síť vytvořenou na více, než jednom satelitním transpondéru a v různých kmitočtových pásmech, umí komunikovat i přes tzv. cross-transpondéry – kdy terminál nebo HUB nevidí svoje vlastní vysílání, to je na satelitu přesměrováno do jiné oblasti, případně pásma.

Novější řešení s technologií Skywan 5G

nemá všechna řešení série 7000, ale je menší a levnější, při zachování MF-TDMA parametrů řešení verze 7000, včetně MESH komunikace. Na rozdíl od modemů řady 7000 používá integrovaný DVB-S2 přijímač, nenabízí okruhy typu frame-relay.

 

SKYWAN_7000 Product_Family

SKYWAN_5G_System_Introduction