Satelitní internet pro Jadran

Přivezli jsme internet pro turisty v Chorvatsku – aneb jak jsme si užili Jaderského slunce a moře

V nedávné době jsme byli osloveni zahraničním zákazníkem s žádostí o zabezpečení internetového připojení v lokalitě Medulin (Chorvatsko), kde zákazník vlastní komplex rekreačních objektů. Jedná se o 17 ubytovacích domů přímo u Jadranského moře, většinou se čtyřmi apartmány. Podmínkou zadavatele bylo, aby v každém apartmánu byla minimálně 1 místnost pokryta internetovým připojením.

Naší společnost si vybral na doporučení. Služby některého z místních poskytovatelů kupodivu předem striktně odmítl.

Internet pro Medulin instalace modemu a wifi

Bohužel, námi navržené nejjednodušší řešení – každý objekt vybavit samostatným internetovým připojením Tooway, nebyl zadavatelem akceptován. Proto jsme navrhli a finálně realizovali řešení kombinace pěti služeb Tooway s instalací WiFi AP vykrývačů. Pro internetové připojení jsme použili službu Tooway Infinite.

chorvatsko-instalace chorvatsko-instalace2

surfování na Jadranu za deště jen se satelitním internetem Tooway od INTV INTV s Tooway na Istrii

Při samotné realizaci se postupně objevilo několik restrikcí a omezení, které bylo nutno řešit až na místě. Naštěstí se vždy se ve spolupráci se zadavatelem podařilo najít řešení vyhovující oběma stranám.

Celou akci realizovali 2 zaměstnanci společnosti a během 4 dnů kompletně zabezpečili instalaci potřebné technologie, aktivaci služeb a ověření dostupnosti a předání uživateli

Vzhledem k rozsahu nezbytných prací a k poměrně nepříznivému předsezonnímu počasí (tři dny ze čtyř usilovně pršelo) nakonec nebyl ani čas vyzkoušet kvalitu Jaderského moře a užít si přímořského slunce.  Při pracovní době od 7 – 22 hod na tyto radovánky ani nebyl čas. Jediné, co mohlo naše chlapce hřát u srdce, byl pocit dobře vykonané práce. Sluníčko a moře snad někdy příště 🙂

Pro nás to samozřejmě byla výzva, kterou jsme zásluhou dvou našich reprezentantů úspěšně zvládli. Opět se potvrdilo v praxi, že se službou Tooway máme již několikaleté zkušenosti a dokážeme si poradit i s nestandardními požadavky.

V případě zájmu jsme schopni obdobnou službu poskytnout jakémukoliv zájemci. Kdyby se mu podařilo předem zajistit lepší počasí, než jsme měli na Jadranu, bylo by to vynikající.

Dovětek: zatímco jedni si užívali slunečného počasí u moře, druzí instalovali další služby na rekonstruovaných úsecích dálnice D1

D1_168km  D1-tooway_167km