Jak jsme točili video

Guru marketingu říkají: „kdo není na Youtube, jakoby nebyl“.

Proto jsme se i my dali cestou generačně mladších a pokusili se proniknout do pro nás zatím neprobádané oblasti.

Otázkou bylo, co tam dáme? Má to být vážné, technicky vymakané, nebo naopak takové, abychom nikoho ani neurazili a ani neodradili. Tato varianta nám přišla lepší, sami nemáme ani tak vyspělou techniku a ani zkušenosti, abychom mohli vyrábět videa na profesionální úrovni.

Začali jsme tedy výrobou jednoduchých klipů vytvořených z fotografií z instalací, které jsme v minulosti zabezpečovali – materiálu jsme měli poměrně dost a výroba klipu z fotografií není až tak náročná.

Ale pořád to ještě nebylo ono, chybělo tam něco, co by se opravdu hýbalo a mluvilo.

Tak jsme si řekli, ukážeme lidem, že zaměření a nastavení satelitní antény Tooway je opravdu jednoduché a zvládnou to i malí kluci.

Domluvil jsem se se synovci, ti o prázdninách přijeli na pár dní k nám a mohli jsme to rozbalit.

Samozřejmě, pro ukázku jsme zvolili tu nejjednodušší variantu, anténa byla umístěna na sloupku tak, aby k ní byl jednoduchý přístup.

Klukům jsme celý proces jednou ukázali a vysvětlili, některé věci si sami vyzkoušeli nanečisto. Záběrů jsme udělali samozřejmě mnohem více, aby bylo z čeho vybírat a střihat (Na materiál, z kterého jsme později vybírali se můžete podívat).

Jak Vojta, tak Martin byli zpočátku malinko nervózní (kdo by taky nebyl), ale nervozita byla opravdu krátkodobá. Během chvilky se kluci rozjeli jako rození instalátoři, sice si občas malinko spletli utahování s povolováním, ale komu se něco podobného nestane. Když nejde o život …

100_1675100_1670 100_1672100_1660

Situace, kdy Martin vysvětloval Vojtovi, jak má hlásit hodnoty z počítače už lehce naznačovala, že to mají kluci plně pod kontrolou a kdybychom tomu nechali volný průběh, možná by si to začali bratrsky vysvětlovat.

Užili jsme si příjemné dopoledne, spoustu legrace a na výsledek se můžete podívat na YouTube nebo na facebooku. Osobně si myslím, že to není až tak špatný

P.S. kdyby někdo potřeboval nastavit anténu a byl z okolí Třeboně, ozvěte se, pošleme Vám tam naše nové kolegy